A gyerekszoba bizonyos életkor után egyaránt funkcionál háló- és dolgozószobaként, sőt, ha a gyerekek a barátaikat is itt fogadják, a nappali funkcióját is betölti. Lássuk a kialakításra, elrendezésre vonatkozó Feng Shui szabályokat!
Amennyiben megtehetjük, alakítsunk ki külön hálóhelyet és tanulószobát a gyermeknek. Ha nincs erre lehetőség, térelválasztó bútorral, paraván vagy függöny segítségével válasszunk le hálófülkét a gyerekszobában. Fontos, hogy elől – a szoba bejárati ajtajához viszonyítottan – az íróasztal legyen, beljebb pedig a gyerek alvóhelye, így ugyanis jobban tud a tanulásra koncentrálni, mint fordított esetben.

A tanulósarkot lehetőleg ne az ágy szomszédságában rendezzük be!
Jó megoldás lehet, ha szekrényből kinyitható ágyat szerzünk be, de csak akkor, ha minden reggel összecsukjuk, és este lefekvéskor nyitjuk ki. Ha nem így járunk el, s folyton nyitva van az ágy, a funkciók elkülönítése nem valósul meg a szobában.
Az ágy pontos elhelyezésének meghatározásában segít a hálószobáról szóló összeállítás. Speciális eset az emeletes ágy, ami Feng Shui szempontból nem szerencsés változat. Hierarchikus viszonyt teremt a testvérek közt, képletesen azt sugallja, hogy nincsenek egy szinten. Ez az elrendezés energetikailag sem kedvező, ráadásul azt a fontos szabályt is kénytelenek vagyunk felrúgni miatta, hogy az ágy három oldalról szabad – körbejárható – legyen.
Az emeletes ágy akkor sem ideális, ha az alsó rész íróasztalként funkcionál. A gyermekek íróasztalának elhelyezése előtt tanulmányozzuk a dolgozószobáról szóló összeállítást. A tanulás évei alatt a munka a tanulás, ezért nincs különbség az optimális munkavégzéshez szükséges energiák és a tanulás folyamatát segítő erők között.
Érdemes megemlíteni a tetőtérben elhelyezett gyermekszobát, amely a Feng Shui szabályai szerint cseppet sem ideális a fejlődő szervezet számára. A tetőtérben szabadon futó gerendák, a nem egységes belmagasság, az éles kiszögelések mind-mind sá (a csi, az éltető energia negatív formája) források. A tetőtér káros energiája elszívhatja a gyermek értékes energiáit.

A Feng Shui nagy ellensége: a tetőtér
Felnőtteknél is ártalmas a tetőtérben való alvás vagy munkavégzés.
Halzer Dorottya
okleveles Feng Shui konzultáns-szakíró-tanár
Telefon: +36 20 942 7748
www.afengshui.hu